➡️ Börzék, hirdetések, szaküzletek: mi a legjobb módja a használt kerékpár eladásának?
Több lehetőséged is van: weboldalak, ahol hirdetéseket adhatsz fe, szaküzletek általi visszavásárlás vagy beszámítás.
A hirdetőoldalak előnye, hogy te határozhatod meg a számodra legmegfelelőbb árat, és hagyhatod, hogy a kereslet és a kínálat alakítsa a dolgokat. Ha a kerékpárodra nagy a kereslet, akkor valószínűleg elég sok dolgod lesz az érdeklődőkkel való kommunikációval, de ha van időd, akkor minden rendben lesz. Rendelkezésre kell állnod a vevőjelöltek kérdéseinek megválaszolására, és időpontokat kell egyeztetned, hogy az érdeklődők megtekinthessék a kerékpárt. Legyél óvatos a hirdetési felületeken érkező ajánlatokkal, mert az adathalászat és az átverések egyre gyakoribbak, és könnyen áldozatul eshetünk a csalóknak.
Ha viszont úgy döntesz, hogy az eladást egy szakáruházra bízod, beszámíttatod vagy visszavásároltatod a kerékpárt, akkor ezen nem kell aggódnod. Ilyen esetben az árat az eladó határozza meg a kerékpár értéke alapján, ami tartalmazza a munkájukért járó jutalékot is. A terméked értékét készpénzben vagy utalvány formájában is megkaphatod visszavásárlás vagy beszámítás esetén. Ráadásul általában ilyenkor az eladó a felelős az eladás utáni problémákért. Egy gonddal kevesebb, amiért aggódnod kell.
Hogy működik a Decathlon Buyback visszavásárlási szolgáltatás?
Az online árkalkulátor segítségével előzetesen megbecsülheted eladni kívánt terméked értékét. Ezt követően hozd be az általad kiválasztott áruházba, ahol szakértőink ellenőrzik a termék állapotát és végleges ajánlatot adnak. Amennyiben elfogadod az ajánlatot, a szerződéskötést követően, a termék árát azonnal megkapod ajándékkártyán, amelyet 2 évig használhatsz fel.
Ezzel a megoldással nem csak időt és energiát spórolhatsz, hanem elkerülheted, hogy csalás áldozatává válj.