Szárítás és újra vízhatlanítás
Technikai ruházatok szárításához továbbra is a szabad levegőn történő szárítást javasoljuk. Használhatsz szárítógépet, ha a ruhád ezt lehetővé teszi, de fontos, hogy a hőmérsékletet mérsékeld.
Ha a levegőn történő szárítást választod, a textíliákat fektesd el, hogy elkerüld a deformációt (különösen a merinó gyapjú esetében). A szárítógépet távol helyezd el az intenzív hőforrásoktól, mint például a kandalló vagy a radiátor.
Jó ötletnek tűnhet a száradás felgyorsítása, de a hőség tönkreteheti a ruhák szerkezetét, illesztéseit és bevonatait.
Ha a szárítót használod, válassz kímélő programot, mérsékelt hőmérsékletet, és ne habozz megismételni a műveletet, amíg a ruha teljesen meg nem szárad.
Vízálló ruhadarabok esetén:
A szárítás és a vízhatlanság két összefüggő dolog, ha vízálló ruhadarabokról van szó. Amikor a hőmérséklet emelkedik, a víztaszító vagy a DWR (Durable Water Repellent) kezelés újra aktiválódik. Vagy a ruhaneműnek csak újra kell aktiválnia alapvető vízlepergető képességét, vagy újra impregnálhatod a membránt a vízlepergető reaktiváló folyadékkal, amelyet előzőleg mosáskor az öblítőrekeszbe tehetsz. A hőmérsékletnek mérsékeltnek kell lennie, hogy ne sértse meg a szerkezeteket és a membránt.
Bölcsebb néhány plusz percet rászánni, mint plusz fokokat! A szárítógép azonban továbbra is a leghatékonyabb módja a víztaszító képesség újraaktiválásának.
A víztaszító hatás újraaktiválásához víztaszító hatású impregnáló sprayt is használhatsz. Permetezd a terméket a ruhádra, egyenletesen oszlasd el egy tiszta törlőkendővel. Hagyd száradni pár órát és kész is! Ismét bátran belevághatsz a természeti kalandokba!
A trükk: hogy megtudd, kell-e újra vízhatlanítani a ruhát, végezd el a vízcsepp tesztet. Ha a vízcsepp lepereg, nem kell semmit tenni! Ha a víz megáll és behatol a szövetbe, a kezelést újra kell aktiválni.