Ref: 8492574, 8492573, 8640550, 8640551
2020
Meggyőződésünk, hogy egy termék életciklusa nem ér véget akkor, amikor megsérül. Ezért kínál a Decathlon különböző megoldásokat a termék javítására, karbantartására és használatára, hogy meghosszabbítsuk az élettartamát.
Amellett, hogy az MT500 (korábban MH500) könnyű és könnyen használható, úgy terveztük, hogy tartós és hosszú élettartamú legyen. Ha kérdésed van vagy problémát észlelsz a termékkel kapcsolatban, ezen az oldalon mindent megtalálsz!
A túrabotnak számos előnye van, a túrázók nagyon kedvelik. Ennek 3 fő oka van:
- Biztonság: segít az egyensúlyozásban és elkerülhetők az esések
- Nagyobb teljesítmény: fontos azoknak, akik hosszabb ideig akarnak gyalogolni, nagyobb távokat
- Egészség: jobb testtartást biztosít, kíméli a hátat és az ízületeket.
Megálláskor a botot tartó alkar legyen merőleges a törzs mellett leeresztett karral!
Minden túrázónak ki kell alakítani a bot egyéni használati módját. Együtt lendítve vagy felváltva, egyik vagy mindkét kézben, ahogy a legkényelmesebb!
Javasoljuk, hogy a bot hegyét messze magad előtt, oldalt szúrd le, hogy ne legyen a lábad útjában, ha lépsz.
Fontos figyelembe venni a szintkülönbségeket, hogy a bot magassága a használatnak megfelelő legyen:
- Emelkedőnkissé lejjebb markold meg a botot, hogy ne állítódjon el!
- Lejtőn az esések megelőzése érdekében a végét markold meg és vedd le a csuklószíjat! A bot csak támaszték, ne nehezedj rá teljes testsúlyoddal!
A külső blokkoló kar a leggyakoribb, amellyel egyszerűen beállítható a bot hosszúsága.
Nyisd ki a külső blokkoló karját, húzd meg az alsó tagot, amíg a push-pin rendszer be nem illeszkedik a lyukba, majd csúsztasd a botot a kívánt hosszúságúra, végül zárd be a kart! Vigyázz, ne húzd túl a piros vonalon!
Ha a bot részei mozognak, használd a szabályzókereket és zárd be újra a külső blokkoló kart!
A túrahátizsákok úgy vannak kialakítva, hogy könnyedén eltehesd a botot, mikor épp nem használod menet közben.
Ehhez az MH500 bothoz és általában a 3-nál kevesebb tagú botokhoz használd a hátizsák rögzítési pontjait, mint például gumipántokat, külső zsebeket vagy kompressziós pántokat a rögzítéshez. Úgy rögzítsd, hogy ne zavarjanak túrázás közben.
A tányér használata nem kötelező, a túrabot anélkül is jól funkcionál. Viszont nagyon hasznos, mert megakadályozza, hogy a bot hegye beakadjon a kövek közé és esetleg eltörjön. A kicsit szélesebb téli tányér használatával megelőzhető, hogy a bot belesüllyedjen a hóba vagy a homokba.
A túrabot élettartamának meghosszabbítása és hatékonyságának megőrzése érdekében időnként karbantartást kell végezni.
Egy jól karbantartott bot tiszta! Ne felejtsd el megtisztítani, kívül-belül! A következő oldalon bemutatjuk a tisztítás lépéseit.
Mikor nem használod a botot, hajtsd össze, és a blokkoló kart is engedd ki, hogy a szorítóereje megmaradjon.
Van egy kis hibája vagy eltört a botod? Ne dobd ki, javítsd meg! Végezd el magad a javítást a videók útmutatása szerint!
Nem tudod már használni a botot és kidobnád? Ne dobd a kukába, szelektív hulladékgyűjtőbe sem, hanem keress fel egy újrahasznosító központot! A túrabotok anyaga nagyrészt alumínium, így leadhatod fém hulladéknak, a tányért pedig műanyagnak.