Alkatrészek
Ki szeretnél cserélni néhány alkatrészt? Minden alkatatrészt megtalálsz itt az ST 100-as kerékpárodhoz.
REF: 8501699
2020
Ideális kikapcsolódáshoz az első MTB túrákon. Küzdd le az apró akadályokat és élvezd a természetet.
A kényelemérzeted a legfontosabb: CGF váz (Comfort geometry frame - kényelmes vázgeometria), amely emelt testhelyzetet biztosít, 80 mm-es rugóút, ERGOFIT nyereg FLEX nyeregcsővel, 27,5"-os kerekek (26" az XS-es méret esetén), hogy igazán jól érezd magad kerékpározás közben.
Az ajánlott átlagos nyomásérték 2,5 bar. Pontosabban, az ideális guminyomást a felhasználó testsúlya határozza meg. A testsúlyodnak megfelelően felfújt gumi biztosítja a tökéletes teljesítményt, miközben megakadályozza a gumi becsípődését (a gumibelső defektet kaphat). Az ideális nyomásértéket megtalálod a gumiköpeny oldalán. Ha jobb tapadást szeretnél elérni, 10%-kal csökkentheted a nyomást, - de semmiképp ne legyen kevesebb, mint 2 bar (minimum ajánlott nyomásérték), - azonban ez növeli a defekt esélyét technikás terepen. Ne felejtsd el rendszeresen ellenőrizni a guminyomást!
A kormányt gyárilag a legmagasabb pozícióba állítjuk (a hát így a legegyenesebb, tehát a legkényelmesebb a testhelyzet). Az aerodinamikusabb tartás és a hatékonyabb pedálozás érdekében alacsonyabb pozícióba állíthatod a kormányt, hogy megnyújtsd a testtartásodat (ebben a testhelyzetben hajlított a hátad, vagyis sportosabb pozíciót vehetsz fel). Ehhez egyszerűen vedd le a kormányszár alatt található távtartó gyűrűket a videóban bemutatott lépéseket követve.
Az ST 100 kerékpár gyorszáras nyeregcsőbilinccsel rendelkezik. Állj egyenesen a nyereg mellé. Nyisd ki a nyeregcsőbilincsen található kart. Húzd fel vagy nyomd le a nyerget, hogy a csípőd magasságában legyen. Szorítsd meg a nyeregcsőbilincset a kar visszazárásával. Ha precízebb szeretnél lenni, tekintsd meg az oktatóvideónkat.
Az U-FIT villán egyetlen tekerőgombbal beállítható a rugó feszessége. Forgasd el ezt a gombot az óramutató járásával megegyezően vagy ellentétesen attól függően, hogy növelni vagy csökkenteni szeretnéd a középső értéket a testsúlyodnak megfelelően. A villát így már tökéletesen személyre szabva tudod beállítani.
A V-fékeket nem kell bekoptatni a hatékony használathoz. Azonban fontos tudni, hogy az első néhány alkalommal a felniperem és a fékbetétek érintkezése erőteljes zajt kelthet. Nem kell aggódni, a használat során a fékbetétek egy vékony gumiréteget képeznek a felni peremén, amely megszűnteti ezt a hangot.
Az ST 100 MTB kerékpárt kikapcsolódást nyújtó túrakerékpározáshoz terveztük V-fékekkel, melyek tökéletesen megfelelnek ehhez a felhasználáshoz. Sajnos ezt a modellt nem lehetséges tárcsafékes rendszerrel felszerelni a villa (az első fékhez) és a váz (a hátó fékhez) lecserélése nélkül.
Az ST 100 MTB 5 méretben kapható, XS-től XL-es méretig. A legkisebb méretű vázak esetén (XS, S) bizonyos kiegészítők (kitámasztó, sárvédő, gyerekülés) felszerelése bonyolult lehet. Ezért javasoljuk, hogy MTB kerékpárodat az alábbi kiegészítőkkel szereld fel, melyek garantáltan megfelelőek lesznek.
Egy függesztett villa működésében két tényező fontos, az egyik a szennyeződés, a másik a felhasználási hőmérséklet. Az acélrugós villa működésénél nem fordulhat elő olajszivárgás, csupán a szilentek kenőanyagát dolgozhatja ki működés közben, ez normális jelenség. A kidolgozott zsíron a por megtapad és rongálja a tömítést. Ezért nagyon fontos, hogy esős, saras felhasználás után azt letöröljük. 6-12 havonta pedig érdemes kitisztíttatni, villa karbantartást bármelyik áruházunkban igényelhetsz.A teleszkópos villa optimális felhasználási hőmérséklete +5°C felett van. Alacsonyabb hőrmérsékleten a teleszkóp megkeményedhet, amitől beragadhat, de a hideg nem tesz kárt benne. A működése helyreáll amint a külső hőmérséklet eléri +5°C-ot. Ha ennek ellenére hibát fedezel fel vagy kételkedsz a villa épségében, hozd be a kerékpárodat egy Decathlon áruház műhelyébe, ahol teljesen átvizsgálják.
Többféle módon "puhíthatod" a villát: 1/ Ellenőrizd a keménységi beállításokat: Olvasd el a HOGYAN KELL BEÁLLÍTANI A VILLÁT? fejezetet. 2/ Végezz el egy alapvető karbantartást: A villát rendszeresen karbantarthatod egy egyszerű olajozó segítségével. Néhány csepp olajat tegyél a becsúszószárra majd engedd befolyni az olajat . 3/ Végeztess teljes karbantartást egy műhelyben.
Az új kerékpár első kerékforgásakor több elem természetesen mozog és a helyére kerül. A küllők kattognak, ez a kattogás az összeszerelés során fellépő elcsavarodásból fakad. Kerékpárod (S-es mérettől) dupla falú felnivel van felszerelve, amely merevebb. A kerékben tehát nem lehet nyolcas. Ha mégis ez a helyzet, vedd fel velünk a kapcsolatot, vagy vidd be egy Decathlon áruház műhelyébe. Üzenet a szülőknek: A fiatalok körében közkedvelt ügyességi trükkök (pl: egykerekezés, farolás (hátsó kerék kicsúsztatása), ugratás, stb.) rendszeres ismétlése miatt szintén kotyoghat a hátsó kerékagy, vagy nyolcas keletkezhet a felniben. Ha gyereked rendszeresen gyakorolja ezeket a trükköket, fontos, hogy felhívd erre a figyelmét.
Néhány dolog, amit tehetsz, hogy megfelelően működjön az első váltó: 1/ Ellenőrizd a bowdeneket és a bowdenházakat: 1a. A rosszul felhelyezett bowdenházvég zavarhatja a váltóbowdenek feszítését, ezáltal rosszul váltják a sebességfokozatokat. Ha egy bowdenházvég rosszul van felhelyezve, igazítsd meg. 1b. Ha a váltó a sebességfokozatok közötti váltásokat követően sem mozog, akkor valószínűleg a bowdenek és a bowdenházak összetapadtak. A bowdeneket és a bowdenházakat cserélni szükséges. 2/ Vidd el a kerékpárodat a DECATHLON műhelyek egyikébe, hogy újra beállíthassuk a váltót. EMLÉKEZTETŐ: a vásárlást követő első 6 hónapban ingyenesen kérhető a kerékpár teljes átvizsgálása.
Fontos tudni, hogy az első néhány alkalommal a felniperem fekete festése és a fékbetétek érintkezése erőteljes zajt kelthet. Nem kell aggódni, a használat során a fékbetétek egy vékony gumiréteget képeznek a felni peremén, amely megszűnteti ezt a hangot.
Néhány dolog, amit tehetsz, hogy megfelelően működjön a hátsó váltó: 1/ Ellenőrizd a bowdeneket és a bowdenházakat: 1a. A rosszul felhelyezett bowdenházvég zavarhatja a váltóbowdenek feszítését, ezáltal rosszul váltják a sebességfokozatokat. Ha egy bowdenházvég rosszul van felhelyezve, igazítsd meg.1b. Ha a váltó a sebességfokozatok közötti váltásokat követően sem mozog, akkor valószínűleg a bowdenek és a bowdenházak összetapadtak. A bowdeneket és a bowdenházakat cserélni szükséges. 2/ Ellenőrizd, hogy a váltótartó fül ne legyen ferde: az elhajlott váltótartó fül a váltó eltolódását okozza, így az már nem fog megfelelően működni. Állj a kerékpárod mögé és ellenőrizd a váltó pozícióját, ahogyan az alábbi képen látható. Ha a váltótartó fül ferde, látogass el az egyik DECATHLON áruház műhelyébe, hogy munkatársaink kicseréljék. 3/ Vidd el a kerékpárodat a DECATHLON műhelyek egyikébe, hogy újra beállíthassuk a váltót. EMLÉKEZTETŐ: a vásárlást követő első 6 hónapban ingyenesen kérhető a kerékpár teljes átvizsgálása.
Sajnos bármelyikünkkel megeshet, hogy defektet kap. Nem kizárólag a gumiköpenytől és a belső gumitól függ. A többszöri defekt azonban nem normális, az alábbi tényezők okozhatják: - Üzemünkben a kerék nem megfelelő összeszerelése miatt az egyik küllő becsípte a belső gumit. - Nem megfelelő gumiköpeny vagy belső gumi (lyukas). - Egy rosszul megjavított első defekt és egy szúrós tárgy (tüske, üveg, fémdarab), ami a gumiköpenyben maradt. Tehát fontos ellenőrizni, hogy ne maradjon idegen tárgy a gumiköpeny belsejében és a felniben. Nem tudod hogyan kell levenni és felrakni egy gumiköpenyt, megjavítani vagy cserélni egy gumibelsőt? A legegyszerűbb módszer, ha nem nyúlsz a kerékhez, hanem átmenetileg megjavítod egy defektjavító spray segítségével: csavarozd a cső végét a sérült kerék szelepére és tartsd lenyomva a palackot a hab befújásához. A gumiköpeny visszanyeri formáját és keménységét, hogy gond nélkül hazatérhess.
Ki szeretnél cserélni néhány alkatrészt? Minden alkatatrészt megtalálsz itt az ST 100-as kerékpárodhoz.
A jótállással és szavatosággal kapcsolatos információkról Panaszkezelési Szabályzatunkban tájékozódhatsz.