REF: 8301692
2017
-
Szívritmus szabályozót viselőknek nem javasoljuk a pulzusmérő használatát. Valójában a rádióátviteli rendszer jelzavarokat okozhat.
Az edzés közbeni pulzusszám meghatározásához először ismerned kell a maximális pulzusszámod.
A maximális pulzusszám (HRmax) az a maximális ritmus, ahogyan az emberi szív verni tud.Ez az érték függ az életkortól és az alábbi értékkel lehet kiszámolni: HRmax = 220 - életkor
Annak érdekében, hogy pontosabban meg lehessen határozni az egyén maximális pulzusszámát, javasoljuk, hogy orvos kíséretében végezzen el egy erre vonatkozó tesztet.
Miután meghatároztad a HRmax-ot, be lehet lőni az edzés közbeni pulzustartományt a célod függvényében.
BEMELEGÍTÉS / LEVEZETÉS.
A HRM 50-60%-a
A kék zóna egy mérséklet erőfeszítésnek felel meg. Ideális az edzés elején a bemelegítéskor és az edzés végén a levezetéskor.
ÁLLÓKÉPESSÉG
a HRM 60-70%-a
Az állóképességi edzés fontos minden sportoló számára. Különösen jó hatással van az egészségre és javítja a teljesítményt a hosszú edzéseken. Eddz ebben a zónában több, mint 45 percen keresztül, hogy megdolgoztasd a szíved, javuljon az izmokban a vérkeringés és az izmok inkább a zsírból nyerjék az energiát.
AEROB ZÓNA
a HRM 70-80%-a
Ebben a zónában közvetlenül az anaerob küszöb alatt dolgozol: az erőkifejtés intenzív, de a test képes elegendő oxigént biztosítani ahhoz, hogy hosszabb ideig fenntartsa ezt az erőt. Az aerob zónában történő edzés lehetővé teszi, hogy az izmok jobban felhasználják az izomrostokban lévő cukrokat edzés közben és jobban elraktározzák a cukrot a pihenés alatt. Ezt a fajta edzést kevésbé gyakran kell alkalmazni, mint az állóképességi edzést.
ANAEROB ZÓNA
a HRM 80-90%-a
A szervezeted nem biztosít az izmoknak szükséges elegendő oxigént: ez az anaerob vagy ellenállási küszöb. Ez a zóna lehetővé teszi a teljesítményed és az állóképességed növelését ha rövid és ismétlődő erőfeszítéseket teszel (résztávok). Az izmok jobban tartalékolnak és a szívritmus is rendszeresebb lesz a küszöb közeledtével.
MAX. TERHELÉSI ZÓNA
a HRM több, mint 90%-a
Ez a zóna nagyon intenzív erőfeszítésnek felel meg. Csak a nagyon rövid résztávok esetében dolgozz ebben a zónában. Lehetővé teszi az anaerob küszöb kitolását, vagyis javítja a teljesítményt és az állóképességet. A piros zóna azoknak a sportolóknak javasolt, akik jól ismerik saját magukat és akik számára fontos a teljesítménynövelés.
A szívritmust egy mellkaspánt méri. Ez két elektródából és egy jeladóból áll.
A szív dobogása gyenge elektromos mezőt hoz létre. Ezt a jelet érzékelik az öv elektródái, melyet a jeladó továbbít az óra felé.
Ha sokáig keresi a jeletn, vagy az érték inkoherens:
1 - Ellenőrizd, hogy az övet megfelelően helyezted-e a mellkasodra. Ellenőrizd, hogy a megfelelő helyen van-e.
2 - Bizonyosodj meg arról, hogy benedvesítetted-e az érzékelőket.
3 - A jelet elektromágneses zavarok megváltoztathatják (nagyfeszültségű vezeték, vasút, számítógépek...stb).
Távolodj el ezektől a zavart okozó eszközöktől
4 - Ellenőrizd, hogy nem merült-e le az elem.
A stopper eléréséhez nyomd meg a"Start/Pause" (jobb boldali felső) gombot a pulzusjel keresése közben. Az óra rögtön aktivitási üzemmódba kapcsol.
A beállítások és az aktivitások menüből való kilépéshez nyomd meg hosszan a "vissza" gombot (bal felső gomb).
A szívritmus az egyik legjobb adat arra vonatkozóan, hogy pillanatnyilag milyen formában vagy.
A pulzusmérő eszköz nem rendelkezik kódolt jellel, így előfordulhat, hogy más, a közelben lévő pulzusmérők bezavarják. Ilyen esetben javasolt egy kódolt jelet használó pulzusmérő órát választani.
A pulzusmérő egy elektronikai eszköz, amely a mellkaspántnak köszönhetően méri a pillanatnyi szívritmust. A jelet vezeték nélkül küldi el az órára és a pulzus BPM-ben jelenik meg (percenkénti szívverés).
A termék használati útmutatójára van szükséged?Kattints ide a letöltéshez!