Sajnos az őszi esők ellehetetlenítik a használatát. Használd ki az utolsó napsütéses napok egyikét a trambulinod megtisztítására, továbbá ellenőrizd, hogy a tárolására kijelölt hely kellően száraz. Ha ezeknek eleget teszel, a tavasz beköszöntével újra a család kedvenc, kerti eszközévé válik. A megfelelő körültekintéssel megnövelheted a termék élettartamát.
A hideg idők beköszöntével a trambulin használatától hónapokra elköszönhetünk. Hogyan lehet megvédeni a téli időjárástól (hó, fagy, szél stb)? Ha minden szezonzárást követően az alábbi tanácsok alapján jársz el, nagyban hozzájárulsz trambulinod élettartamának meghosszabbításához. Íme tervezőcsapatunk tippjei, amelyek segítségével még évekig élvezheted trambulinodat.
Biztosan észrevetted már, hogy a trambulin különböző anyagokból áll össze: fém vázból, acélrugókból, vászonból... A fém természetesen galvanizált, a korrózió elleni védelem erősítése végett. Amire külön figyelmet kell fordítani a téli hónapok alatt, az a vászon védelme. Amint állandósulnak az őszi esők, a trambulint be kell szedni, vagy gondoskodni kell védelméről, ha úgy döntesz, hogy kint hagyod.
Amennyiben nincs helyed bent tárolni, és úgy döntesz, hogy kint hagyod, mindenképp biztosítsd az időjárás viszontagságai ellen a kellő védelmet, azaz egy ponyvával jól takard be.
Az eső, a hó, a jég mind olyan tényező, ami káros a trambulinod számára. Miért? Mert ezek súlyt képeznek az ugrófelületen. Ráadásul állandósult súlyt, ha nem takarítod le kézzel rendszeresen. Már pedig nincs nagyobb "ellensége" az ugrófelületnek és a rugóknak, mint egy statikus, hosszan jelentkező súly (víztócsa például).
Ezért emeljük ki különösen a ponyva használatának szükségességét!Ehhez pattintsd ki a biztonsági hálót tartó oszlopokat, és helyezd őket az ugrófelületre. Ezután alaposan terítsd be a hozzávaló ponyvával, vagy egy vízálló kerti takaróval. Több napig tartó havazás esetén egy seprűvel javasolt eltávolítani az ugrófelületen megmaradt hóréteget.
Természetesen amíg a trambulint ponyva védi, a gyerekek nem használhatják. Már csak azért sem, mert kárt tehetnek az oszlopokban vagy az ugrófelületben.
A kemény téli hideg elleni védekezés legjobb módja a trambulinod sérülékeny elemeinek biztonságos helyen történő tárolása.
Javasoljuk, hogy a hálót, az ugrófelületet és az oszlopokat védő szivacsokat mindenképp olyan helyen tárold, ahol minimális a hőmérséklet-ingadozás. Azaz a kerti fészerek, szaletlik és a nem szigetelt padlásterek nem nyújtanak megoldást. Legnagyobb gondossággal a trambulin textil elemeivel kell eljárni, lévén ezek a legsérülékenyebbek.
Mielőtt nekiállnál a trambulin szétszerelésének, javasolt az esetleges tüskék vagy faágak seprűvel történő eltávolítása. Végül egy nedves ronggyal érdemes a porttól is megszabadulni. Hagyd jól megszáradni a megtörölt felületeket mielőtt összecsuknád. Ha a fentieknek eleget teszel, tavasszal trambulinodat kiváló állapotban fogod megtalálni.
A váz többi részét pedig a fent említett ponyvával javallott letakarni.
Ideális esetben a trambulinnak eredetileg kiválasztott hely széltől védett. A nagyobb biztonságért a rögzítési pontokat meg lehet erősíteni. Füves területen érdemes az erre kialakított rögzítő szettünket használni. Kemény talajon a homokzsákokkal történő megerősítést javasoljuk, amiket a trambulin lábaira kell elhelyezni.
Ezek mind fontos elővigyázatossági lépések, de a 100 km/h-t meghaladó szélnél nem elegendőek. Ha az időjárás-előrejelzés szerint erős széllökések várhatóak, az egyetlen dolog, amit tehetsz : a trambulin szétszerelése (ugrófelület, háló és oszlopok).
Sajnos ez az egyetlen biztos módszer. Ha olyan területen laksz, ahol rendszeresek az erős széllökések, érdemes a lábakat a betonba csavarozni (pl. egy terasz hideg burkolatába), így elkerülheted a rendszeres le-és összeszerelést. Ez egy esetleges lopásra is megoldás lehet.
Mindenképp javallott a trambulin megtisztítása, lesepregetése, mielőtt télre félreteszed. Az ugrófelület megmerevedhet ugyanis az apró por és homokszemcséktől. Nyáron egy könnyű zápor is elegendő a trambulin megtisztítására (száraz időben pedig lelocsolhatjuk). De az apró ágakat nyáron is le kell sepregetni. Ezek ugyanis felsérthetik az ugrófelületet, ha a gyerekek ráugrálnak, vagy akár Ők maguk is sérüléseket szerezhetnek. Egy egyszerű seprűvel könnyen és gyorsan elvégezhetjük ezt a feladatot. Győződj meg arról is, hogy az oszlopokat védő szivacsoknak is volt idejük kiszáradni.
Érdemes a trambulin téliesítését még az esős évszak előtt elvégezni. De ha ezzel elkéstél és sokat ázott kint a trambulin, mindenképp jól szárítsd ki az egyes részeit mielőtt télre összehajtogatnád!
Így trambulinod a megfelelő körülmények között tölti a téli hónapokat. Ezek egyszerű lépések nagyban hozzájárulnak trambulinod élettartamának növeléséhez.