Vállalásunk
A BTWIN élethosszig tartó jótállást vállal a vázra, kormányra és kormányszárra (normál használati feltételek mellett).
A többi alkatrészre 2 év a kellékszavatosság.
REF: 8548378
2019
Tervezőcsapatunk 9-12 éves (135-150 cm magas) gyerekeknek készítette ezt az országúti kerékpárt, rendszeres használatra.
Ideális azok számára, akik fejlődni szeretnének az országúti kerékpáros szakágban. Két tányéros Shimano Claris hajtómű, Hutchinson Fusion 3 gumiköpeny és alumínium váz.
Fontos, hogy beállítsd a nyeregszár magasságát a gyerek testfelépítésének megfelelően. Biztonsági okokból nem húzható ki annyira a nyeregszár, hogy látható legyen a maximum jelölés. (Ne húzd ki jobban, mint ahol a jelölés van).
A megfelelő nyeregmagasság meghatározásához ültesd rá a gyermeket a nyeregre, a hajtókart állítsd függőleges, lenti pozícióba, majd tedd a gyerek lábát a pedálra: a nyereg magassága megfelelő, ha a gyerek lába nyújtva van. Győződj meg róla, hogy a nyeregben ülő gyermek lábujjheggyel eléri-e a talajt!
Cantilever fékrendszer.
A fékek hatékonyságának teszteléséhez a kormánynál fogva kezdd el tolni a kerékpárt. Húzd meg a jobb fékkart a hátsó fék vagy a bal fékkart az első fék működtetéséhez. Ez teljesen le kell fékezze a vizsgált kereket. A fékpofák nem súrolhatják a felni peremét.
Fontos, hogy rendszeresen ellenőrizd a fékek beállítását.Ha be kell állítanod a fékeket, tekintsd meg az alábbi videót vagy látogass el az egyik Decathlon áruház műhelyébe.
Az ajánlott nyomásértéket mindegyik gumiköpeny oldalán feltüntetik. Javasoljuk, hogy a gumiköpeny oldalán látható nyomásértékig fújd a kerekeket. A kerék típusától függően eltérő lehet.
A guminyomást legfőképpen az országúti kerékpárok esetében kell figyelni. A kerekek tapadása különösen kanyarodáskor nagyon fontos.
Az országúti kerékpár megvásárlását követően, a vásárlástól számított 6 hónapon belül ingyenes biztonsági átvizsgálást biztosítunk. A rendszeres karbantartás szükséges a kerékpár teljesítményének és élettartamának megőrzéséhez.
Minden használat előtt fontos ellenőrizni a gumiköpenyek állapotát.
Ha lapos, ellenőrizd, hogy ne legyen defektes. Ehhez fújd fel a max. nyomásértékig.
Ha gyorsan leereszt, vedd ki a kereket, vedd le a gumiköpenyt és cseréld ki vagy javítsd meg a gumibelsőt.
Ha lassan enged le, ellenőrizni kell a gumiköpeny felületét, van-e benne tüske vagy üvegszilánk. Ezt követően vedd ki a kereket, vedd le a gumiköpenyt és cseréld ki vagy javítsd ki a gumibelsőt. A gumiköpenyből távolítsd el a szúrós tárgyat (tüske, drót, üvegszilánk, stb.)
Ha nem teljesen lapos, javasoljuk, hogy ellenőrizd a guminyomást (lásd fentebbi fejezetet).
TUDTAD? A gumi élettartama függ a használat körülményeitől és a tárolástól. Ha a gumiköpeny vizsgálatakor repedések láthatók rajta, javasoljuk, hogy cseréld le egy újra.
Javasoljuk, hogy a kerékpárt száraz helyen tárold. Fontos biztosítani, hogy ne érje nedvesség.
A kerékpár élettartama függ a használattól, a karbantartástól és a tárolástól.
Ha magas a páratartalom vagy, ha sós a levegő (tengeri levegő), a kerékpár ki van téve a korróziónak és csökken az élettartama.
Ezért fontos, hogy tiszta és száraz állapotban tárold száraz helyen.
TUDTAD? A teleszkópos villával rendelkező kerékpárokat nem ajánlott az első kereküknél felfüggeszteni. A villa élettartamának meghosszabbítása érdekében a hátsó keréknél akaszd fel őket!
Defekt esetén azonnal állj meg egy biztonságos helyen, hogy ne tegyél kárt a felniben.
Fordítsd meg a kerékpárt és állítsd a nyeregre és a kormányra.
A fékeket ki kell nyitni a kerék kivételéhez. Fogd össze a féknyergek felső részét és akaszd ki a pipát.
Csavard ki a gyorszárat, majd vedd ki a kereket. Most már kicserélheted a gumibelsőt (tekintsd meg hozzá a bemutatóvideót).
Végső megoldásként lehetőséged van a defektjavító spray használatára, amely segít megjavítani a lyukas gumibelsőt szerszámok nélkül (szakadt gumibelsőkhöz nem megfelelő).
Ha a kerékpár rosszul vált, az amiatt van, hogy a hátsó váltó rosszul vezeti a láncot a lánckerekeken.
Ellenőrizd a bowdeneket és bowdenházakat:
A bowdenházak rossz helyen lévő végei húzhatják a váltóbowdent, ami hibás váltást eredményezhet. A bowdenház rossz helyen lévő végét tedd vissza a helyére, a foglalatába!
Ha a váltó a sebességfokozatok közötti váltásokat követően sem mozog, akkor valószínűleg a bowdenek és a bowdenházak összetapadtak. A bowdent és a bowdenházat ki kell cserélni.
Főleg ütés hatására fordulhat elő, hogy a váltótartó fül megtekeredett. Ilyenkor nem lehet váltani. Azt javasoljuk, látogass el a legközelebbi Decathlon áruház műhelyébe, hogy beállítsuk a váltótartó fület.
Lehet, hogy a váltó elállítódott. Ilyenkor állítsd a nyeregre és a kormányra a kerékpárt, hogy a pedálok szabadon mozoghassanak (még jobb, ha szerelőállványra teszed)! A váltókar segítségével állítsd a láncot a legkisebb lánckerékre! A fékfeszítő csavar a váltó hátulján található. Segítségével feszíthető (megemeli a váltót) és lazítható a váltóbowden (leengedi a váltót). A fékfeszítő csavar segítségével állítsd addig a váltót, míg megfelelően nem vált!
A BTWIN élethosszig tartó jótállást vállal a vázra, kormányra és kormányszárra (normál használati feltételek mellett).
A többi alkatrészre 2 év a kellékszavatosság.